Master Game List

Našli jste chybu či víte o hře, která není na seznamu?

Pokud máte jakékoliv připomínky či chcete nějakou hru na seznam přidat, napište mi prosím do komentářů na této stránce.

O co jde?

Cílem tohoto seznamu je dát dohromady data o všech videohrách, které vznikly v Československu a později v České a Slovenské republice a to bez ohledu na platformu. Nezáleží, jestli existuje sehnatelná hratelná kopie, ale měl by být uveden důvěryhodný zdroj informace o existenci hry.

Mohou být přidány i hry, které jsou na některých webech (např. http://www.worldofspectrum.org) uvedeny jako české, ale prozkoumáním zjistíme, že to není pravda (jsou jen počeštěné - přeložené z angličtiny, nejsou české, nebo to nejsou vůbec hry) - v tomto případě zadáme stav = zamítnuto a do poznámky důvod.

Poznámky ke sloupcům:


Pořadí - pořadí v jakém jsem hry na seznamu hrál. Pro každý nově přidaný záznam nechte prázdné. Zamítnutné hry mají nulu.

Stav - přípustné hodnoty jsou

Na seznamu
Dokončeno
Nedokončeno (bug)
Zamítnuto
Rozehráno

Playlist - pro jednodušší filtrování, jestli se hře budu věnovat nebo ne.

Jméno / alternativní jméno - jako jméno beru to, co je uvedeno přímo ve hře (typicky na úvodní obrazovce). Alternativních jmen může být více a můžou zde být např. jména, pod kterými hru evidují různé weby.

Rok - rok prvního vydání hry.

Rok potvrzeno - občas je diskutabilní, zda hra opravdu vyšla v roce uvedeném na některých webech. Pokud je zde "A", tak se rok vydání vyskytuje uvedený přímo ve hře a je tedy potvrzený. Pokud je zde "N", rok jsme nenašli přímo ve hře a rok tedy není potvrzený.

Platforma - pro jakou platformu hra vyšla. Příklad - pokud hra vyšla původně pro ZX Spectrum v roce 1984 a o rok později ji někdo portoval na jinou platformu, tak vytvoříme dva záznamy v tabulce. 

Vývojář / Vydavatel - často stejný údaj, hlavně z důvodu, že zpočátku nevycházely hry komerčně. 

Zdroj - odkud máme informace o hře - uvádní pro lepší zpětnou dohledatelnost.

Žánr - k jakému žánru má hra nejblíže.

Počet hráčů - pro kolik hráčů je hra určena.

Hodnocení - subjektivní hodnocení hry.

Poznámky - jakékoliv doplňující informace ke hře.

5 komentářů:

 1. Zdravim, docela me mrzi, ze jsem v master listu nenasel ani jednu hru pro Atari ST. Sice jich z nasich kraju neni moc, ale jsou. Solaris104 je kratce popsal v clanku na ceskem
  Atari Portalu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, doplnil jsem tam všechny hry z odkazu. Samozřejmě za podobné upozornění jsem rád, ten seznam není zdaleka kompletní a stále na něm pracuji.

   Vymazat
  2. tak to teda koukam, ze si to doplnil tak rychle :) dik

   Vymazat
 2. Hra Hlípa je i ve verzi pro Sharp MZ-800. Zatím ji v seznamu máte jen pro PMD a Atari. http://mz-800.xf.cz/rozhovor_ks.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě doplním. Ve hrách pro Sharp máme ještě velké mezery, ale časem se to bude zlepšovat.

   Vymazat